DUOLINGO ENGLISH TEST · UNIVERZITY · 2027

Které univerzity přijímají Duolingo English Test v roce 2027

Ověřené jazykové požadavky podle programu, úrovně studia a nástupu — bez univerzálních slibů

Kontrola konkrétního programu, nástupu a úrovně studia: celkové skóre, dílčí skóre, oficiální odeslání výsledku a vízové výhrady, bez plošných slibů.

Student s jasně viditelným celým obličejem pracuje na notebooku ve světlé univerzitní knihovně
Příprava na test z angličtiny a univerzitní přihlášky ve světlé akademické knihovněFoto: Yan Krukau · licence Pexels

Duolingo English Test si uchazeči často vybírají kvůli jednoduchému online formátu a rychlému výsledku. Pro přijetí na univerzitu však není nejdůležitější otázka „Přijímá tato škola Duolingo vůbec?“, ale mnohem přesnější: Přijme můj výsledek právě můj program, pro mou úroveň studia a nástup v roce 2027 — a jaké celkové skóre a jaká dílčí skóre potřebuji?

Na tomto rozdílu záleží. Jedna univerzita může DET přijímat pro bakalářské studium, nikoli však pro magisterské. Jiná jej uznává pouze u přípravného programu nebo integrovaného přípravného ročníku. Další uvádí skóre 130 jako konkurenční orientační hodnotu, ne jako formální minimum. A jinde centrální oddělení pro přijímání do postgraduálního studia určité skóre doporučuje, ale konečné rozhodnutí ponechává jednotlivým katedrám.

Následující přehled není reklamním seznamem ani příslibem „jednoho testu pro všechny“. Jde o redakční kontrolu oficiálních pravidel, která u každého údaje přesně vymezuje jeho platnost. Požadavky a odkazy jsme ověřili 22. srpna 2026. Pokud univerzita zatím nezveřejnila samostatné podmínky pro rok 2027, výslovně to uvádíme.

Stručná odpověď

Ano. Duolingo English Test přijímá řada institucí ve Spojených státech, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, na Novém Zélandu i v kontinentální Evropě. Podle samotného DET test uznává více než 6 500 programů — programů, nikoli „6 500 univerzit“. Přijetí se však může lišit podle programu, fakulty, úrovně studia a přijímacího ročníku. Pro konečnou kontrolu Duolingo doporučuje použít aktuální katalog institucí, které test přijímají, a stránku konkrétního programu. Oficiální vysvětlení DET k rozsahu uznávání nenahrazuje přijímací podmínky daného programu.

V naší tabulce pouze University of Illinois Chicago výslovně uvádí, že přijímá DET pro bakalářské přihlášky od podzimního nástupu 2027 (Fall 2027+). Stránka Georgetown University in Qatar popisuje pravidla pro uchazeče s nástupem na podzim 2027 a uvádí, že nejkonkurenceschopnější uchazeči mívají 130+, nestanovuje však formální minimum. Všechny ostatní níže uvedené hranice byly zveřejněny k 22.08.2026; některé se výslovně vztahují pouze na rok 2026 nebo 2026–27, proto je před podáním přihlášky v roce 2027 nutné znovu ověřit.

Pokud sestavujete užší výběr a nechcete se ztratit mezi celouniverzitními, fakultními a programovými pravidly, GUGA může prověřit celý řetězec, ne jen název školy: program → nástup → úroveň → celkové skóre → jednotlivá či integrovaná dílčí skóre → způsob odeslání → použitelnost výsledku pro vízum.

DET v číslech: co vědět před výběrem univerzit

Parametr Aktuální pravidlo Proč je to důležité
Rozsah uznávání 6 500+ programů Nejde o počet univerzit ani o záruku pro každý program.
Bodová škála 10–160 bodů Univerzita může vyžadovat celkové skóre i minima za jednotlivé dovednosti.
Standardní doba vydání výsledku Do 2 dnů Neplánujte test těsně před uzávěrkou: potřebujete rezervu na případné opakování i kontrolu výsledku.
Platnost 2 roky od data testu Instituce může požadovat platný výsledek v den podání přihlášky, zápisu nebo zahájení studia.
Odesílání výsledků Standardně až 40 institucím Pro více příjemců je třeba kontaktovat podporu, schválení však není zaručeno. V účtu DET vyberte přesný název instituce nebo její součásti.

Skóre DET je také přiřazeno k úrovním CEFR. Jde o užitečnou orientaci v jazykové úrovni, ale nikoli o automatickou převodní tabulku pro přijetí: každá univerzita stanovuje vlastní podmínky.

Úroveň CEFR Rozmezí DET
B1 60–95
B2 100–125
C1 130–150
C2 155–160

Zdroj: oficiální přiřazení DET k CEFR.

Co ve skutečnosti znamená „univerzita přijímá Duolingo“

Tato věta zní jako obecné pravidlo, ale téměř nikdy jím není. Neověřujte logo školy, nýbrž konkrétní přihlášku.

Shodovat se musí nejméně sedm parametrů:

  1. Instituce a kampus. Georgetown ve Washingtonu a Georgetown University in Qatar nejsou zaměnitelné cesty k přijetí.
  2. Úroveň studia. Bakalářské, vyučované či výzkumné postgraduální, doktorské a přípravné programy mohou mít různá pravidla.
  3. Program nebo fakulta. B.Com na McGill má jinou hranici DET než většina ostatních bakalářských programů; na MIT rozhodují katedry.
  4. Nástup. Pravidlo pro září 2026 nedokazuje, že bude test přijímán i v září 2027.
  5. Typ výsledku. Některé školy sledují jednotlivé dovednosti (individual skills) Reading, Writing, Listening a Speaking, jiné integrovaná dílčí skóre (integrated subscores) Literacy, Comprehension, Conversation a Production.
  6. Formulace požadavku. Formální minimum, očekávané, konkurenční a doporučené skóre jsou rozdílné pojmy, ne synonyma.
  7. Způsob doložení. Skóre uvedené uchazečem může stačit pro prvotní posouzení, po nabídce přijetí je však často nutné oficiální odeslání z účtu DET.

Proto může být agregátor nebo starší přehled na sociálních sítích jen začátkem hledání. Konečným důkazem je aktuální přijímací stránka vašeho programu, podmínky uvedené v nabídce přijetí a při neúplné formulaci také písemná odpověď přijímacího oddělení.

Pokud teprve porovnáváte různé způsoby, jak doložit angličtinu, přečtěte si samostatný článek o studiu v zahraničí bez IELTS. Zde se soustředíme přímo na přijímání Duolingo English Testu konkrétními programy.

Univerzity a programy, které přijímají DET: ověřená tabulka

Následující tabulka záměrně není vyčerpávající. Ukazuje různé druhy pravidel a pomáhá správně číst oficiální formulace. Skóre z tabulky nepřenášejte na jinou fakultu, úroveň či program, kampus ani nástup.

Spojené státy

Instituce a přesný rozsah pravidla Požadavek DET Stav pro rok 2027 Oficiální zdroj
University of Illinois Chicago — uchazeči o nástup do prvního ročníku bakalářského studia nebo o přestup, kteří musí doložit angličtinu Celkové skóre 120; všechny 4 jednotlivé dovednosti — Listening, Reading, Writing, Speaking — nejméně 115. Jednotlivé součásti univerzity mohou stanovit vyšší požadavky. Potvrzeno pro podzimní nástup 2027 a další (Fall 2027+). DET se přijímá až od tohoto nástupu. Mezinárodní požadavky UIC
Georgetown University in Qatar — uchazeči o bakalářské studium Bez formálního minima; nejkonkurenceschopnější uchazeči mívají výsledek DET 130+. Test angličtiny zůstává povinný, pokud uchazeč nesplňuje podmínky pro výjimku. Stránka pravidel pro podzimní nástup 2027. Jde o konkurenční orientační hodnotu, nikoli nové formální minimum DET; UIC je v této tabulce jediná instituce, která výslovně potvrzuje „přijímáno od Fall 2027+“. Flexibilní politika testů GU-Q
Cornell University — uchazeči o bakalářské studium, kteří musí doložit angličtinu 130 je minimální konkurenční skóre (minimum competitive score). V terminologii Cornell jde o konkurenční hranici, nikoli příslib přijetí. Aktuální pravidla k 22.08.2026 — pro rok 2027 znovu ověřit. Přijímací řízení do bakalářského studia na Cornell
Yale College — uchazeči o první ročník a přestup, kteří musí doložit angličtinu Nejkonkurenceschopnější uchazeči mají alespoň 120. Jde o orientační údaj, ne zveřejněné formální minimum. Aktuální pravidla k 22.08.2026 — pro rok 2027 znovu ověřit. Standardizované testy Yale
Brown University — přijímání zahraničních studentů do bakalářského studia Ve většině případů se očekává minimálně 130. Brown toto skóre popisuje jako očekávané ve většině případů. Aktuální pravidla k 22.08.2026 — pro rok 2027 znovu ověřit. Požadavky Brown na angličtinu
Duke University — uchazeči o bakalářské studium Test angličtiny se doporučuje, ale není povinný; pokud uchazeč předloží DET, očekávané skóre je 130. Aktuální pravidla k 22.08.2026 — pro rok 2027 znovu ověřit. Přijímací řízení do bakalářského studia na Duke
University of Denver — zahraniční uchazeči o bakalářské studium Konkurenční celkové skóre 115; Literacy a Comprehension nejméně 105; Conversation a Production nejméně 115. Všechny hranice je nutné splnit při jednom termínu testu. Aktuální pravidla k 22.08.2026 — pro rok 2027 znovu ověřit. Požadavky Denver na angličtinu
Massachusetts Institute of Technology — centrální oddělení přijímání do postgraduálního studia GradAdmissions doporučuje nejméně 135. Nejde o zaručené minimum pro celý institut: katedry mají vlastní pravidla, která mají přednost, a DET nepřijímají všechny programy této úrovně. Aktuální pravidla k 22.08.2026 — pro rok 2027 znovu ověřit. Požadavky MIT na DET pro postgraduální studium

Kanada

Instituce a přesný rozsah pravidla Požadavek DET Stav pro rok 2027 Oficiální zdroj
University of Toronto — uchazeči o bakalářské studium, na něž se vztahuje požadavek na znalost angličtiny Celkové skóre 120 a 120 za Production. Aktuální pravidla k 22.08.2026 — pro rok 2027 znovu ověřit. Požadavky University of Toronto na angličtinu
University of British Columbia, Vancouver — standard znalosti angličtiny pro bakalářské studium Celkové skóre 125; Reading 115; Listening 115; Writing 120; Speaking 120. Všechny hranice je nutné splnit při jednom termínu testu. Aktuální pravidla k 22.08.2026 — pro rok 2027 znovu ověřit. Požadavky UBC na angličtinu
McGill University — bakalářské studium 125 pro většinu programů; 130 pro B.Ed. (TESL) a B.Com. Stránka neuvádí samostatnou číselnou hranici za dílčí skóre DET. Aktuální pravidla k 22.08.2026 — pro rok 2027 znovu ověřit. Požadavky McGill na angličtinu
University of Waterloo — přímý vstup do bakalářského programu Celkové skóre 120; Literacy 125 a Production 125. Výsledek bez dílčích skóre se nepřijímá. Aktuální pravidla k 22.08.2026 — pro rok 2027 znovu ověřit. Požadavky Waterloo na angličtinu
University of Saskatchewan — bakalářské studium; pravidlo platí od 1. ledna 2026 Celkové skóre 120; Literacy, Conversation, Comprehension a Production po 100. Všechny výsledky musí pocházet z jednoho termínu testu. Aktuální pravidla k 22.08.2026 — pro rok 2027 znovu ověřit. Požadavky Saskatchewan na angličtinu

Velká Británie

Instituce a přesný rozsah pravidla Požadavek DET Stav pro rok 2027 Oficiální zdroj
Imperial College London — bakalářské a postgraduální programy zařazené do úrovně angličtiny Standard nebo Higher Standard: celkové skóre 115 a nejméně 105 za každé integrované dílčí skóre. Higher: celkové skóre 125 a nejméně 115 za každé integrované dílčí skóre. Aktuální pravidla k 22.08.2026 — pro rok 2027 znovu ověřit. Požadavky Imperial na angličtinu
University of Southampton — programy zařazené do kategorie English Language Band Pro kategorie C–E celkové skóre 120; pro G–I skóre 130. U kategorií A, B a F je u DET uvedeno „nevztahuje se“ (not applicable). Minimální skóre Listening, Reading, Writing a Speaking se podle kategorie liší, samotné celkové skóre proto nestačí. Tabulka platí pro přijímací rok 2026/27 — nepřenášejte ji automaticky na pozdější nástup v roce 2027. Ověřte aktualizovanou tabulku a stránku programu. Southampton: všechny jazykové kategorie pro nástup 2026/27 (PDF)
University of Birmingham — pouze čtyřletý Bachelor’s Degree with Integrated Foundation Year U většiny přípravných a postupových cest nejméně 105 za všechny dovednosti. Pro postup na Law nebo English Literature: celkové skóre 115 a nejméně 105 za každou dovednost. Nejde o celouniverzitní pravidlo pro přímý vstup. Potvrzeno pouze pro nástup 2026 — NEJDE o důkaz pro rok 2027. Pravidla je nutné pro další nástup znovu ověřit. Mezinárodní přijímací požadavky Birmingham
University of Warwick — kategorie požadavků na angličtinu pro bakalářské studium Band A: celkem 110 / 100 za každou složku; Band B: 120 / 110; Band C: 130 / 120. Přijímají se výsledky s jednotlivými skóre Reading, Writing, Speaking a Listening. Pouze nástup v září 2026 — NEJDE o důkaz pro rok 2027. Pravidla je nutné pro další nástup znovu ověřit. Požadavky Warwick na angličtinu pro bakalářské studium

Irsko

Instituce a přesný rozsah pravidla Požadavek DET Stav pro rok 2027 Oficiální zdroj
Trinity College Dublin — bakalářské a postgraduální programy s Band B Standard nebo Band C Higher Entry Standard: celkové skóre 120 / 100 za každé integrované dílčí skóre. Higher: 130 / 110 za každé integrované dílčí skóre. Přesnou kategorii určuje stránka programu. Aktuální pravidla k 22.08.2026 — pro rok 2027 znovu ověřit. Požadavky Trinity na angličtinu
University College Cork — celý bakalářský program Pro většinu směrů Arts, Business and Law, Science/Engineering/Food Science: celkem 120 / 110 za každou jednotlivou část. Pro College of Medicine and Health kromě Speech and Language Therapy: 120 / 120. Pro Speech and Language Therapy: 130 / 120. Aktuální pravidla k 22.08.2026 — pro rok 2027 znovu ověřit. Požadavky UCC na angličtinu pro bakalářské studium

Austrálie a Nový Zéland

Instituce a přesný rozsah pravidla Požadavek DET Stav pro rok 2027 Oficiální zdroj
University of Western Australia — minimální standard pro bakalářské a postgraduální programy založené na výuce Celkové skóre 125; Speaking 115; Writing 125; Reading 115; Listening 110. Programy s vyššími nebo akreditačními požadavky mohou mít jiná pravidla. Přijetí DET univerzitou navíc neznamená, že jde o vhodný doklad pro australské vízum. Aktuální pravidla k 22.08.2026 — pro rok 2027 znovu ověřit. Požadavky UWA na angličtinu
Massey University — bakalářské studium Celkové skóre 105 a nejméně 95 za každou složku. Aktuální pravidla k 22.08.2026 — pro rok 2027 znovu ověřit. Mezinárodní přijímací požadavky Massey
Massey University — postgraduální programy pod doktorskou úrovní (sub-doctoral) Celkové skóre 120 a nejméně 105 za každou složku. Pro doktorské studium platí samostatné požadavky. Aktuální pravidla k 22.08.2026 — pro rok 2027 znovu ověřit. Mezinárodní přijímací požadavky Massey
University of Waikato — bakalářské studium a Graduate Certificate/Graduate Diploma s výjimkou uvedených případů Celkové skóre 105 a žádná složka pod 95. Jednotlivé profesní kvalifikace mají vlastní pravidla. Aktuální pravidla k 22.08.2026 — pro rok 2027 znovu ověřit. Požadavky Waikato na angličtinu
University of Waikato — postgraduální programy kromě doktorských Celkové skóre 120; v obecném seznamu se DET nevztahuje na doktorské programy. U konkrétních kvalifikací mohou platit vyšší požadavky. Aktuální pravidla k 22.08.2026 — pro rok 2027 znovu ověřit. Přihláška do postgraduálního studia na Waikato
University of Otago — standardní přijetí do bakalářského studia Celkové skóre 105 a žádné jednotlivé skóre pod 95. Některé programy mají vyšší požadavky. Aktuální pravidla k 22.08.2026 — pro rok 2027 znovu ověřit. Jazykové požadavky Otago
University of Otago — standardní přijetí do postgraduálního studia Celkové skóre 120 a žádné jednotlivé skóre pod 95. Některé profesní a výzkumné programy mají vyšší nebo odlišné požadavky. Aktuální pravidla k 22.08.2026 — pro rok 2027 znovu ověřit. Jazykové požadavky Otago

Kontinentální Evropa

Instituce a přesný rozsah pravidla Požadavek DET Stav pro rok 2027 Oficiální zdroj
IE University — uchazeči o bakalářské studium, kteří musí doložit certifikát z angličtiny Nejméně 130. Za stanovených podmínek lze získat výjimku, přijímací komise však angličtinu posuzuje také během přijímacího řízení. Aktuální pravidla k 22.08.2026 — pro rok 2027 znovu ověřit. Přijímací řízení do prvního ročníku IE University
IE — přijetí do oficiálních magisterských programů, pokud je nutné doložit znalost angličtiny Nejméně 130. Konkrétní program může stanovit další podmínky. Oficiální pravidla 2026–27 — pro další přijímací cyklus znovu ověřit. Pravidla IE University pro přijetí do magisterského studia 2026–2027 (PDF)
Bocconi University — doložení angličtiny při zápisu do bakalářských a právnických programů vyučovaných anglicky DET 110 jako doklad úrovně B2 při zápisu. Nejde o přijímací test ani obecné bodové minimum pro přijetí. Aktuální pravidla k 22.08.2026 — pro rok 2027 znovu ověřit. Certifikáty angličtiny pro zápis na Bocconi
Sciences Po — studenti na výměnném pobytu, nikoli uchazeči o celé studium DET 130 jako uznávaný doklad angličtiny pro výměnné studenty, kteří musí předložit jazykový test a nemají výjimku. Aktuální pravidla k 22.08.2026 — pro rok 2027 znovu ověřit. Jazykové požadavky Sciences Po pro výměnné studium

Jak číst celkové skóre, jednotlivé dovednosti a integrovaná dílčí skóre

Výsledek DET není jedna osamocená hodnota. Oficiální přehled výsledků obsahuje celkové skóre na škále 10–160 i podrobnější rozpad jazykových dovedností. Univerzity mohou pracovat se dvěma odlišnými sadami ukazatelů.

Dílčí skóre jednotlivých dovedností:

  • Reading;
  • Writing;
  • Listening;
  • Speaking.

Integrovaná dílčí skóre:

  • Literacy — spojuje čtení a psaní;
  • Comprehension — čtení a poslech;
  • Conversation — poslech a mluvení;
  • Production — psaní a mluvení.

Proto mohou dva uchazeči se stejným celkovým skóre 120 dostat odlišné rozhodnutí. Toronto například požaduje 120 celkem a 120 za Production. Waterloo chce 120 celkem, ale 125 za Literacy i Production. UBC kontroluje jednotlivá skóre Reading, Listening, Writing a Speaking. Imperial naopak výslovně pracuje s integrovanými dílčími skóre.

Praktické pravidlo je jednoduché: požadavek je splněn, jen pokud splníte každou uvedenou hodnotu. Jestliže celkové skóre stačí, ale jedno povinné dílčí skóre je nižší, jazykovou podmínku nelze považovat za splněnou.

Stejně tak není možné zaměňovat jednotlivé formulace:

  • minimum — formální dolní hranice pro posouzení nebo splnění podmínky;
  • expected — úroveň, kterou instituce ve většině případů očekává;
  • competitive — orientační hodnota pro silné uchazeče, nikoli záruka;
  • recommended — doporučení, jež může konkrétní katedra změnit;
  • no formal minimum — univerzita výsledek přesto hodnotí, jen nezveřejňuje bodovou hranici.

Oficiální vysvětlení struktury skóre a typů dílčích výsledků: Jak se hodnotí Duolingo English Test?.

Bakalářské, magisterské a přípravné programy: tři samostatné kontroly

Bakalářské studium

U bakalářských přihlášek bývá jazyková podmínka často na centrální přijímací stránce, výjimky však mohou existovat na úrovni součásti univerzity, fakulty nebo programu. Obecná hranice 125 na McGill se nevztahuje na B.Ed. (TESL) a B.Com, kde je zveřejněno 130. Zdravotnické programy UCC mají vyšší požadavky na dílčí skóre. Po centrální stránce proto vždy otevřete i stránku konkrétního programu.

U Spojených států navíc ověřte, zda je zkouška z angličtiny povinná, doporučená, nebo zda od ní lze za určitých podmínek získat výjimku. Duke například test doporučuje, ale nevyžaduje jej od všech; Cornell požaduje doklad od vymezené skupiny uchazečů a označuje 130 za minimální konkurenční skóre. Pokud se hlásíte přes Common App, vyplatí se samostatně projít postup přihlášky přes Common Application, jazykové požadavky konkrétní univerzity však mají vždy přednost.

Magisterské a výzkumné programy

Na postgraduální úrovni bývají pravidla častěji decentralizovaná. Centrální stránka může nabídnout základní orientaci, zatímco fakulta, škola nebo katedra stanoví vyšší hranici, DET nepřijme nebo požádá o další doklad.

Výmluvným příkladem je MIT: centrální GradAdmissions doporučuje 135, ale minimum stanovené katedrou má přednost. Tvrzení „MIT přijímá 135“ je proto nepřesné. Správně zní: „Centrální oddělení MIT pro přijímání do postgraduálního studia DET popisuje a doporučuje 135, přijetí testu i minimální skóre je však třeba potvrdit na stránce konkrétní katedry.“

U výzkumných magisterských a doktorských programů zkontrolujte také pravidla školy postgraduálního studia, fakulty, poskytovatele financování a případně podmínky pro práci asistenta výuky. Jazykový výsledek dostatečný k přijetí nemusí automaticky splnit samostatnou podmínku pro výuku.

Přípravné programy a integrovaný přípravný ročník

Přípravný program je samostatná cesta, nikoli důkaz možnosti přímého přijetí. Birmingham zveřejnil požadavky DET pro rok 2026 pouze pro čtyřletý bakalářský program s integrovaným přípravným rokem. Neznamená to, že test přijímá pro přímý vstup do všech bakalářských nebo postgraduálních programů. Pokud vaše cesta zahrnuje přípravný rok, zjistěte:

  • zda nabídka přijetí výslovně uvádí postup do požadovaného hlavního programu;
  • jaké podmínky postupu platí po přípravném roce;
  • zda bude vystaven jeden CAS, nebo půjde o oddělené etapy;
  • zda se tento test přijímá pro vízový proces;
  • zda navazující profesní program nemá další jazykové požadavky.

Stejná logika platí pro podmíněné přijetí, přechodový program a předsemestrální kurz angličtiny. Název univerzity může být stejný, přijímací cesta je však jiná.

Jak ověřit program pro rok 2027 krok za krokem

Spolehlivá kontrola se neodehrává na jediné kartě prohlížeče. Jde o posloupnost kroků.

1. Zapište si přesný program

Poznamenejte si celý název programu, kampus, fakultu, úroveň a datum zahájení studia. Nikoli „Computer Science v Kanadě“, ale například „BSc Computer Science, Vancouver campus, September 2027“.

2. Otevřete stránku programu, ne pouze obecnou stránku univerzity

Najděte část Entry requirements / English language requirements / International applicants. Pokud stránka programu odkazuje na určitou kategorii požadavků nebo na celouniverzitní pravidla, otevřete i je.

3. Ověřte, že je DET výslovně uveden

To, že test není zakázán, neznamená, že je přijímán. Potřebujete přímou zmínku o Duolingo English Testu nebo písemné potvrzení přijímacího oddělení.

4. Přečtěte si, na koho přesně se pravidlo vztahuje

Zjistěte, zda platí pro bakalářské, vyučované či výzkumné postgraduální, výměnné nebo přípravné studium, případně pouze pro určitou fakultu či školu. Zvlášť pečlivě kontrolujte medicínu, právo, pedagogiku, ošetřovatelství, logopedii a další regulované obory.

5. Přepište všechna čísla bez zkracování

Ve vlastní tabulce vytvořte jeden řádek:

celkové skóre — typ dílčích skóre — minimum pro každé — jeden termín testu — platnost — datum kontroly.

Nezapisujte jen „DET 120“, pokud stránka zároveň požaduje Production 125 nebo 115 za každou jednotlivou dovednost.

6. Odlište formální minimum od orientační hodnoty

Poznamenejte si přesnou formulaci univerzity: formální minimum, očekávané, konkurenční či doporučené skóre nebo absenci formálního minima. Ovlivňuje rozhodnutí o opakování testu i realistické hodnocení šancí.

7. Zkontrolujte nástup a datum aktualizace

Hledejte 2027, 2027/28, Fall 2027, September 2027 nebo text, který jednoznačně pokrývá váš přijímací cyklus. Pokud stránka, například bakalářská stránka Warwick, mluví jen o roce 2026, nepřenášejte pravidlo na další nástup.

8. Zjistěte způsob oficiálního odeslání

Ověřte přesný název příjemce v účtu DET, zda lze při prvotním posouzení skóre uvést samostatně a kdy je nutný oficiálně ověřený výsledek. Jiný kampus nebo škola postgraduálního studia může být v systému veden jako samostatný příjemce.

9. Vízová pravidla prověřte zvlášť

Přijetí výsledku univerzitou a jeho použitelnost v imigračním řízení jsou dvě různé věci. Pro Austrálii je to zásadní; ve Velké Británii je důležité, jak sponzorující instituce potvrdí angličtinu v dokumentu CAS.

10. Pokud něco zůstává nejasné, napište přijímacímu oddělení

Položte například tuto konkrétní otázku v angličtině:

I am applying to [exact programme] for [exact intake]. Does the programme accept the Duolingo English Test for admission? If yes, what overall and individual or integrated subscores are required, and must the result remain valid at application, offer acceptance or enrolment?

Odpověď si uložte společně s odkazem na stránku a datem kontroly. Je to podstatně spolehlivější než ústní „ano“ na webináři, kde konkrétní program nezazněl.

V GUGA tento postup uplatňujeme na každou položku užšího výběru a porovnáváme jej s podmínkami přijetí ke studiu v zahraničí pro roky 2026–2027 a seznamem dokumentů ke studiu v zahraničí. Jazykový test se tak stane součástí uceleného plánu přihlášky, nikoli izolovaným číslem bez vazby na uzávěrky.

Přijetí na univerzitu a studentské vízum nejsou tatáž kontrola

Univerzita řeší otázku: „Stačí tento výsledek ke splnění naší jazykové podmínky pro přijetí?“ Imigrační úřad se ptá jinak: „Jaký doklad angličtiny přijímáme pro tuto vízovou kategorii?“ Odpovědi se nemusí shodovat.

Austrálie

UWA přijímá DET jako doklad svého minimálního standardu znalosti angličtiny pro některé bakalářské a postgraduální programy založené na výuce. Australian Department of Home Affairs však požaduje, aby byly testy angličtiny pro příslušné vízové žádosti vykonány v zabezpečeném testovacím centru (secure test centre), a výslovně nepřijímá testy probíhající celé online, s dálkovým dohledem nebo doma. DET je online test, takže jeho přijetí na UWA z něj nedělá vyhovující doklad pro vízum. Pravidla své vízové podkategorie ověřte na oficiální stránce Australian Home Affairs.

Velká Británie

DET není na seznamu testů poskytovaných schválenými organizacemi SELT. U studia vedoucího k vysokoškolskému titulu však může Higher Education Provider posoudit angličtinu sám na úrovni odpovídající CEFR B2 a použít jiný test; sponzorující instituce musí způsob doložení správně zaznamenat při vystavení CAS. Nevyvozujte proto vízovou použitelnost jen z toho, že Imperial, Southampton nebo jiná univerzita DET přijímá pro přijetí. Požádejte sponzorující školu o písemné potvrzení, jak splnění jazykové podmínky zaznamená pro vaše Student visa. Oficiální pravidla: Student visa — Knowledge of English a seznam schválených SELT.

Irsko

Irská imigrační pravidla obsahují samostatnou tabulku jazykových požadavků pro studijní víza. Nenahrazuje vyšší přijímací hranici univerzity. Pokud konkrétní program na Trinity nebo UCC vyžaduje 120 či 130, nižší vízová hranice tento požadavek nesnižuje; zároveň vás nabídka přijetí nezbavuje povinnosti ověřit doklady pro vízum. Aktuální znění najdete na webu Irish Immigration Service Delivery.

Jak a kdy poslat výsledky

Při standardním postupu obdržíte výsledek DET do dvou dnů. „Obdržet výsledek“ a „splnit podmínku univerzity“ však nejsou stejná data. Instituce může potřebovat čas na elektronické spárování údajů, kontrolu a aktualizaci portálu uchazeče.

Plánujte zpětně od uzávěrky:

  1. zjistěte poslední den, kdy škola přijímá doklad angličtiny;
  2. připočítejte čas na získání výsledku;
  3. ponechte rezervu na opakování testu, pokud bude celkové skóre nebo jedno dílčí skóre nižší;
  4. připočítejte čas na oficiální odeslání a zobrazení výsledku v portálu uchazeče;
  5. ověřte, zda musí výsledek platit pouze v den podání přihlášky, nebo také v den zahájení studia.

Výsledek odešlete prostřednictvím účtu DET a zvolte přesný název instituce. Standardně lze výsledek poslat až 40 institucím. Pokud potřebujete více příjemců, obraťte se na podporu DET, ale počítejte s tím, že dodatečná odeslání nejsou zaručena. Omezený seznam proto nezaplňujte programy, které jste neověřili.

PDF nebo snímek obrazovky může přijímacímu oddělení pomoci výsledek dohledat, nenahrazuje však oficiální odeslání. Duolingo výslovně uvádí, že nevydává oficiální certifikát ve formátu PDF; certifikované výsledky se posílají přes platformu. Viz oficiální vysvětlení k PDF.

Nejčastější chyby uchazečů

1. Předpokládat, že univerzita bude DET přijímat vždy

Pravidlo může platit jen pro určitý program a mezi přijímacími cykly se změnit. Záznam v katalogu DET je důvodem k ověření, nikoli konečným důkazem.

2. Zaměňovat 6 500+ programů za 6 500 univerzit

Toto číslo se vztahuje na programy, ne univerzity. Neříká, kolik plnohodnotných studijních programů bude v roce 2027 dostupných právě vám.

3. Sledovat pouze celkové skóre

Celkových 120 nestačí, jestliže Toronto vyžaduje 120 za Production, Waterloo 125 za Literacy a Production a UIC 115 za každou jednotlivou dovednost.

4. Zaměňovat jednotlivá a integrovaná dílčí skóre

Production není totéž co Writing; Literacy není totéž co Reading. Názvy skóre čtěte doslova.

5. Vydávat konkurenční skóre za formální minimum

Cornell píše o minimálním konkurenčním skóre, Yale o nejkonkurenceschopnějších uchazečích, Duke o očekávaném skóre a MIT o doporučeném. Tyto nuance jsou důležité pro poctivé posouzení šancí.

6. Přenášet bakalářské pravidlo na magisterské nebo doktorské studium

Zvlášť nebezpečné je to v decentralizovaných systémech postgraduálního přijímání, kde katedra stanovuje vlastní hranici nebo DET nepřijímá.

7. Zaměňovat přímý vstup za přípravný program

Záznam Birmingham v naší tabulce se týká právě Integrated Foundation Year, nikoli celouniverzitního pravidla přímého vstupu.

8. Používat pravidla z jiného roku

Warwick výslovně omezuje bakalářské pravidlo DET na nástup v září 2026. To není důkaz pro září 2027.

9. Považovat nabídku přijetí za dostatečný doklad pro vízum

V Austrálii se online DET sám o sobě nepřijímá jako vízový doklad. Ve Velké Británii musíte zjistit, na jakém základě sponzorující instituce vaši angličtinu potvrdí.

10. Skládat test těsně před uzávěrkou

Dva dny na výsledek nejsou celým časovým plánem přihlášky. Jedno slabé dílčí skóre může vyžadovat opakování testu.

11. Poslat pouze neoficiální soubor

Pokud univerzita žádá oficiální výsledek, snímek obrazovky ani přiložené PDF nenahradí odeslání přes platformu DET.

12. Neověřit platnost k požadovanému datu

Dva roky se počítají od data testu. Pravidla instituce určují, ve které fázi musí být výsledek ještě platný.

Časté otázky

1. Budou všechny univerzity z katalogu DET přijímat test i v roce 2027?

Ne. Katalog ukazuje uznávání, ale nezaručuje neměnnost pravidel pro konkrétní program a nástup. Pro rok 2027 musíte stránku programu znovu ověřit. UIC je v této tabulce jediný řádek s přímou formulací, že DET přijímá od podzimního nástupu 2027 (Fall 2027+).

2. Je pravda, že DET přijímá více než 6 500 univerzit?

Ne, jde o nepřesné přeformulování. Oficiální číslo se týká více než 6 500 programů, nikoli univerzit. Jedna instituce může mít několik programů a test nemusí být přijímán ve všech.

3. Jaké skóre DET potřebuji k přijetí na univerzitu v roce 2027?

Univerzální hodnota neexistuje. V ověřených příkladech začíná celková hranice na 105 u některých bakalářských či přípravných cest a dosahuje 130 u programů s konkurenční orientační hodnotou nebo vyššími požadavky. Vždy ověřte i dílčí skóre.

4. Stačí DET 120?

U některých programů ano, pokud splníte všechny další požadavky na dílčí skóre. U jiných ne: UBC vyžaduje celkových 125, IE 130 a některé katedry DET nemusí přijímat vůbec.

5. Zaručuje DET 130 přijetí?

Ne. Jazykový výsledek pouze dokládá nebo pomáhá splnit jazykovou podmínku. Studijní výsledky, povinné předměty, eseje, doporučení, portfolio, pohovor a financování se hodnotí samostatně, stejně jako celková konkurenceschopnost přihlášky.

6. Co znamená „konkurenční skóre 130“, pokud neexistuje formální minimum?

Jde o orientaci pro silné uchazeče, ne automatickou hranici přijetí. Georgetown University in Qatar výslovně nestanovuje formální minimum, ale uvádí 130+ jako typický výsledek nejkonkurenceschopnějších uchazečů.

7. Je 120 minimální skóre Yale?

Yale používá jinou formulaci: nejkonkurenceschopnější uchazeči mají výsledek DET nejméně 120. Označovat jej za zveřejněné formální minimum by nebylo přesné.

8. Jsou požadavky pro bakalářské a magisterské studium stejné?

Ne. Massey stanovuje 105/95 pro bakalářské studium a 120/105 pro postgraduální programy pod doktorskou úrovní. Na MIT je centrální doporučení pro postgraduální studium podřízeno pravidlům katedry. Každou úroveň kontrolujte samostatně.

9. Jak se jednotlivá dílčí skóre liší od integrovaných?

Jednotlivá skóre jsou Reading, Writing, Listening a Speaking. Integrovaná skóre jsou Literacy, Comprehension, Conversation a Production a každé spojuje dvě dovednosti. Univerzita může požadovat kteroukoli z těchto sad, proto názvy nelze zaměňovat.

10. Mohu se přihlásit, když celkové skóre stačí, ale jedno dílčí je nižší?

Přihlášku může být technicky možné podat, jazyková podmínka však není splněna, pokud stránka stanovuje minimum právě pro toto dílčí skóre. Možnost podmíněného přijetí závisí na konkrétním programu.

11. Za jak dlouho obdržím výsledek DET?

Standardně do dvou dnů. V plánu přihlášky přesto ponechte rezervu na opakování testu, oficiální odeslání a kontrolu výsledku v portálu uchazeče.

12. Jak dlouho výsledek platí a kolika univerzitám jej lze poslat?

Výsledek platí dva roky od data testu. Standardně jej lze poslat až 40 institucím; pokud potřebujete více, obraťte se na podporu DET, dodatečná odeslání však nejsou zaručena. Ověřte, ke kterému přesnému datu univerzita platný výsledek vyžaduje.

13. Stačí DET pro australské studentské vízum?

Ne. Australian Home Affairs nepřijímá jako vízový doklad testy probíhající celé online nebo doma. Univerzita může DET přijmout pro účely studia, pro vízum však budete potřebovat doklad splňující samostatná státní pravidla.

14. Lze DET použít pro britské Student visa?

DET není schváleným SELT. U studia vedoucího k vysokoškolskému titulu však může univerzita posoudit angličtinu jiným způsobem na úrovni CEFR B2. Požádejte sponzorující instituci o písemné potvrzení, jak při vystavení CAS zaznamená splnění jazykové podmínky.

15. Jak ověřím, že univerzita obdržela oficiální výsledek?

Výsledek odešlete z účtu DET přesnému příjemci a poté zkontrolujte stav dokumentu v přihlášce nebo portálu uchazeče. Pokud se stav během univerzitou uvedené doby nezmění, napište přijímacímu oddělení a připojte identifikátor uchazeče, datum testu a údaje potřebné ke spárování záznamu.

Oficiální zdroje

Každá hranice v tabulce odkazuje přímo na stránku univerzity. Před podáním přihlášky použijte k nové kontrole tyto primární zdroje, nikoli kopii tabulky.

O DET: rozsah uznávání, katalog institucí, které test přijímají, bodová škála a dílčí skóre, přiřazení k úrovním CEFR, výsledek do dvou dnů, platnost dva roky, standardní odeslání až 40 institucím.

Spojené státy: UIC, GU-Q, Cornell, Yale, Brown, Duke, Denver, přijímací řízení do postgraduálního studia na MIT.

Kanada: Toronto, UBC, McGill, Waterloo, Saskatchewan.

Velká Británie a Irsko: Imperial, Southampton — tabulka 2026/27 (PDF), Birmingham, Warwick, Trinity College Dublin, UCC.

Austrálie, Nový Zéland a Evropa: UWA, Massey, Waikato, Otago, bakalářské přijímací řízení IE University, oficiální podmínky přijetí do magisterského studia IE 2026–2027 (PDF), Bocconi, výměnné studium na Sciences Po.

Vízová pravidla: Australia Home Affairs, Student visa ve Velké Británii, seznam schválených SELT ve Velké Británii, požadavky na angličtinu pro studijní víza v Irsku.

Závěr

Duolingo English Test může být pro přijímací řízení 2027 účinným a praktickým nástrojem, ale pouze tehdy, když přesně ověříte, kde a za jakých podmínek se přijímá. Název univerzity nenahrazuje název programu; celkové skóre nenahrazuje dílčí skóre; aktuální pravidlo nepotvrzuje budoucí nástup a přijímací pravidlo není totéž co pravidlo vízové.

Začněte v katalogu zahraničních univerzit GUGA, sestavte užší výběr programů a každý ověřte podle postupu v tomto článku. Pokud potřebujete osobní strategii — od volby programů přes jazykový test, termíny a dokumenty až po odeslání přihlášky — tým GUGA vám pomůže sestavit plán přihlášky na univerzitu v zahraničí a projít váš výběr během konzultace ke studiu v zahraničí.

Cílem není jen najít stránku, kde se DET zmiňuje. Potřebujete důkaz, že váš výsledek bude přijat pro váš program, vaši úroveň studia a váš nástup v roce 2027.

Prověřte celou cestu

Angličtina · alternativyStudium v zahraničí bez IELTSČíst ↗Přijetí · podmínkyPodmínky přijetí ke studiu v zahraničíČíst ↗Dokumenty · přihláškaDokumenty pro studium v zahraničíČíst ↗

Váš seznam pro rok 2027

Ověřte DET u konkrétního programu

GUGA vám pomůže ověřit program, termín nástupu, úroveň studia, celkové skóre, jednotlivá či integrovaná dílčí skóre, způsob oficiálního odeslání výsledku a samostatné vízové podmínky. Konečná rozhodnutí náleží univerzitám a veřejným orgánům; naším úkolem je proměnit roztříštěné požadavky v ověřený a zvládnutelný postup.

Ověřit můj seznamProhlédnout programy