Вибір університету
Університети з високою ймовірністю вступу для іноземних студентів у 2027 році
Порівнюємо офіційну міжнародну статистику, пояснюємо різницю між загальним і міжнародним показником та складаємо реалістичний список університетів.

Високий відсоток прийому може зробити університет реалістичнішим варіантом, але не перетворює заявку на формальність. Загальна статистика закладу іноді суттєво відрізняється від результатів саме іноземних вступників, а популярна спеціальність може мати значно суворіший конкурс, ніж університет загалом. Тому ми перевірили не випадкові рейтинги, а офіційні дані про завершені міжнародні заявки, рішення про зарахування та чинні вимоги.
Статус даних. Показники перевірено 11 серпня 2026 року за офіційними звітами університетів за 2025/26 навчальний рік. Вони описують вступ на перший курс бакалаврату восени 2025 року й не гарантують такого самого результату у 2027 році. Вимоги, місткість програм і склад вступників можуть змінитися.
Якщо ви шукаєте, куди легше вступити за кордоном, дивіться одночасно на три речі: окремий відсоток прийому іноземних студентів, вимоги конкретної програми та відповідність вашої освіти цим вимогам. Нижче — перевірені університети з високим відсотком прийому, методика читання цифр і спосіб скласти список, у якому є амбітні, реалістичні та безпечніші варіанти.
Коротка відповідь: де міжнародні вступники мали високий відсоток прийому
За останніми опублікованими даними, серед перевірених нами прикладів високі показники для іноземних першокурсників мали University of Kansas — 657 позитивних рішень із 697 завершених заявок, University of Wyoming — 87 із 96, Boise State University — 51 із 67 та University of Toledo — 995 із 1 369. Це приблизно 94,3%, 90,6%, 76,1% і 72,7% відповідно.
Cameron University повідомив про 12 позитивних рішень із 12 міжнародних заявок. Формально це 100%, але вибірка надто мала, щоб ставити заклад на перше місце або робити з неї сильний прогноз. Саме тому список університетів із високим відсотком прийому потрібно читати разом із кількістю заявок, роком набору та правилами конкретної програми.
| Університет | Міжнародні заявки | Позитивні рішення | Розрахований показник | Як читати цифру |
|---|---|---|---|---|
| University of Kansas | 697 | 657 | 94,3% | Велика й окремо опублікована міжнародна вибірка |
| University of Wyoming | 96 | 87 | 90,6% | Високий показник, але менша вибірка |
| Boise State University | 67 | 51 | 76,1% | Окремі міжнародні дані та чіткі вимоги до документів і мови |
| University of Toledo | 1 369 | 995 | 72,7% | Найбільша міжнародна вибірка в цій добірці |
| Cameron University | 12 | 12 | 100,0% | Дуже мала вибірка; не сприймати як гарантію |
Ця таблиця не є абсолютним світовим рейтингом. Вона показує університети для іноземних студентів із доступнішими умовами вступу, для яких вдалося знайти порівнювані офіційні дані. У країнах, де заклади публікують інші показники, пряме ранжування було б оманливим.
Як ми рахували й перевіряли шанси на вступ до університету
Для американських університетів ми використовували офіційний уніфікований набір даних за 2025/26 рік. Його стандарт визначає завершену заявку як заявку, достатню для розгляду, а позитивне рішення — як пропозицію зарахування, включно з вступниками, яких спочатку внесли до списку очікування, а потім запросили на навчання.
Однакова група вступників
Ми брали лише іноземних вступників, які подавалися на перший курс бакалаврату восени 2025 року. До таблиці не змішували магістратуру, переведення з іншого університету, мовні курси та заявки громадян або постійних резидентів країни.
Чисельник і знаменник
Розрахунок простий: кількість міжнародних вступників, яким запропонували зарахування, ділимо на кількість завершених міжнародних заявок. Кількість тих, хто фактично почав навчання, — інший показник: вона залежить від вибору студента, вартості, візи та десятків інших причин.
Розмір вибірки й дата
Показник 100% для 12 заявок менш стійкий, ніж 94,3% для 697 заявок. Крім того, цифри одного року не обіцяють такого самого результату наступного. Саме тому у статті завжди видно і кількість заявок, і рік, і застереження.
Програма важливіша за середню цифру університету
Навіть університети з простішими вимогами до вступу можуть окремо відбирати на архітектуру, дизайн, інженерію, медичні та мистецькі напрями. Потрібні портфоліо, прослуховування, вищий середній бал, визначені шкільні предмети або додаткова заявка. Тому ми перевіряємо не тільки назву закладу, а й сторінку конкретної програми.
П’ять перевірених прикладів із міжнародною статистикою
University of Kansas
University of Kansas опублікував 697 завершених міжнародних заявок і 657 позитивних рішень для осені 2025 року — близько 94,3%. Для загального вступу до College of Liberal Arts & Sciences університет указує гарантований академічний маршрут за середнього шкільного бала 3,25 або вище за шкалою 4,0. Альтернативний маршрут передбачає результат ACT від 21 чи SAT від 1060 разом із середнім балом від 2,0. Вступників, які не відповідають цим умовам, можуть розглядати індивідуально.
Для іноземних вступників університет перевіряє атестат і результати за правилами країни освіти. Деякі факультети мають додаткові умови: інженерія перевіряє математичну підготовку, дизайн вимагає портфоліо й есе, музика — прослуховування. Отже, високий університетський показник не скасовує конкурс на конкретний напрям.
University of Wyoming
University of Wyoming повідомив про 96 міжнародних заявок і 87 позитивних рішень — близько 90,6%. Університет просить офіційні виписки оцінок із перекладом, підтвердження володіння англійською та фінансові документи. Для загального першокурсного вступу заклад описує гарантоване зарахування за середнього бала від 3,0 до 4,0 та вступ із додатковою підтримкою за показника від 2,5 до 2,99.
Цей приклад корисний для вступників із стабільним атестатом, але його не можна переносити на кожну спеціальність. Перед заявкою потрібно перевірити предметні вимоги, мовний результат і можливі обмеження факультету.
Boise State University
Boise State University опублікував 67 міжнародних заявок і 51 позитивне рішення — близько 76,1%. Для повної заявки потрібні анкета, плата за розгляд, шкільні виписки оцінок, підтвердження англійської та копія сторінки паспорта. Заклад приймає кілька мовних іспитів; на офіційній сторінці серед прикладів указано IELTS від 6,0, TOEFL iBT від 68 і Duolingo English Test від 100.
Якщо мовного результату недостатньо, університет може розглянути вступника для підготовчого мовно-академічного маршруту. Це не означає автоматичного вступу, але дає важливий альтернативний шлях тим, чия академічна підготовка відповідає програмі, а англійську ще потрібно посилити.
University of Toledo
University of Toledo має найбільшу міжнародну вибірку серед п’яти прикладів: 1 369 заявок і 995 позитивних рішень, або близько 72,7%. Для вступу на перший курс потрібно завершити середню освіту, яка дає право вступати до університету у своїй країні, і подати документи за правилами конкретної освітньої системи.
Університет прямо попереджає, що факультети та програми можуть мати власні критерії. Тому загальна статистика є лише першим фільтром: остаточна перевірка має стосуватися спеціальності, необхідних предметів, мінімального бала й мовних умов.
Cameron University
Cameron University зафіксував 12 міжнародних заявок і 12 позитивних рішень. Це приклад того, чому університети з високою ймовірністю вступу не можна сортувати тільки за відсотком. Мала вибірка може різко змінитися вже наступного року, а статистика не показує, чи всі вступники спочатку відповідали базовим вимогам.
Такий заклад можна додати до ширшого списку після перевірки програми, вартості, акредитації, житла та візових документів, але не слід будувати весь план на цифрі 100%.
Чому загальний відсоток прийому може вводити в оману
Найпоширеніша помилка конкурентних статей — узяти загальну кількість заявок і рішень, а потім назвати результат шансом для іноземного студента. Офіційні дані показують, що різниця іноді величезна.
| Університет | Загальний показник | Окремий міжнародний показник | Що це означає |
|---|---|---|---|
| Kansas State University | 87,5% | 33,0% | Загальна цифра більш ніж удвічі вища за міжнародну |
| University of Nebraska–Lincoln | 87,8% | 52,7% | Для іноземної групи конкурс був помітно вищим |
| University of Oklahoma | 77,6% | 48,2% | Загальний показник не описує міжнародного вступника |
| University of Nevada, Reno | 83,1% | Не опубліковано окремо | Можна вказувати лише загальну статистику |
| Colorado State University | 88,6% | Не опубліковано окремо | Не можна називати 88,6% міжнародним показником |
Наприклад, Kansas State University мав близько 87,5% позитивних рішень загалом, але серед іноземних першокурсників — 463 із 1 401, тобто близько 33,0%. Це не робить університет поганим вибором; це лише доводить, що відсоток прийому іноземних студентів потрібно перевіряти окремо.
Високий показник не означає легкий або гарантований вступ
Фраза «університети, куди легко вступити» добре відповідає пошуковому наміру, але погано описує реальний процес. Університет може приймати більшу частину підготовлених кандидатів саме тому, що до розгляду доходять завершені заявки від людей, які вже виконали базові вимоги.
Необхідно враховувати:
- мінімальний і фактичний середній бал;
- обов’язкові шкільні предмети;
- рівень англійської або іншої мови навчання;
- вимоги конкретної програми;
- повноту й достовірність документів;
- фінансове підтвердження та візові правила;
- строки подання й наявність місць.
Університет із високим відсотком прийому може відмовити через слабку математичну підготовку для інженерії, невідповідне портфоліо для дизайну або неповний пакет документів. І навпаки, сильний вступник може успішно податися до вибірковішого закладу, якщо його профіль точно відповідає програмі.
Де шукати університети з доступнішими умовами вступу
Університети США з високим відсотком зарахування найзручніше порівнювати тоді, коли вони публікують окремі дані за статусом проживання та чіткі академічні правила. Але американська модель — не універсальний світовий стандарт.
У Великій Британії показник пропозицій і показник фактичного зарахування — різні речі. Вступник може отримати умовну пропозицію, але не виконати вимоги або обрати інший університет. UCAS прямо попереджає, що історичні дані не слід використовувати як персональний прогноз поточних шансів.
У частині європейських країн вступ працює через виконання формальних академічних умов, обмеження місць, вступні іспити або окремий конкурс на програму. Тому одна глобальна таблиця без пояснення методики створює хибне відчуття точності.
Початкову географію можна визначити на сторінці країн для навчання за кордоном, а потім перейти до каталогу закордонних університетів й перевіряти вже конкретні програми та вимоги.
Які програми залишаються конкурсними
Середній показник університету найменше допомагає там, де факультет самостійно відбирає кандидатів. До таких напрямів часто належать:
- медицина, стоматологія та частина медичних спеціальностей;
- сестринська справа й програми з клінічною практикою;
- архітектура, дизайн, мистецтво та виконавські напрями;
- інженерні програми з обов’язковою математичною підготовкою;
- програми з обмеженою кількістю лабораторних або практичних місць;
- напрями з окремим есе, співбесідою, портфоліо чи прослуховуванням.
Тому спочатку виберіть конкретний напрям у каталозі програм навчання за кордоном, а вже потім дивіться на статистику університету. Для творчих спеціальностей окремо перевірте вимоги до портфоліо, а для регульованих професій — акредитацію та подальше професійне визнання.
Як оцінити свій академічний профіль
Щоб зрозуміти реальні шанси на вступ до університету, порівняйте не тільки середній бал, а весь академічний контекст:
- Який документ ви отримуєте після школи й чи дає він право вступати до університету у країні навчання.
- Які предмети вивчали в останні роки та скільки годин вони тривали.
- Чи відповідають оцінки мінімальним умовам загального вступу й обраної програми.
- Чи потрібен підготовчий рік через різницю освітніх систем.
- Чи маєте сильну позитивну динаміку, яку варто пояснити в заявці.
Наш матеріал про вимоги для вступу за кордон допоможе зібрати базову рамку. Після цього кожну вимогу потрібно звірити з офіційною сторінкою університету на ваш цикл вступу.
Мова навчання й підготовчі маршрути
Високий академічний показник не компенсує відсутнього підтвердження мови. Одні університети вимагають мінімальний результат до подання заявки, інші можуть запропонувати мовну підготовку або поєднання академічних і мовних курсів.
Наприклад, Boise State University публікує кілька способів підтвердити англійську та може розглянути вступника для підготовчого маршруту, якщо результат нижчий за повний мовний мінімум. University of Kansas також допускає академічне зарахування з мовними заняттями до або паралельно з програмою за умови виконання інших вимог. Університети з умовним зарахуванням чи підготовчим маршрутом потрібно порівнювати за повною тривалістю і вартістю, а не лише за шансом отримати перше рішення.
Це не означає, що можна ігнорувати англійську. Підготовчий шлях додає час і витрати, а окремі програми все одно встановлюють вищі мовні вимоги. Якщо ви шукаєте альтернативи одному конкретному іспиту, прочитайте статтю про навчання за кордоном без IELTS.
Документи, через які втрачають навіть реалістичний варіант
Вступ до закордонного університету у 2027 році вимагає більше, ніж відповідність мінімальному балу. Заявка може залишитися неповною через відсутню виписку оцінок, неправильний переклад, невчасно надісланий мовний результат або документ, який не підтверджує завершення потрібного рівня освіти.
Типовий пакет включає:
- атестат або поточну виписку оцінок;
- офіційний переклад, якщо документ виданий іншою мовою;
- підтвердження англійської чи мови програми;
- копію паспорта;
- мотиваційний лист або есе, якщо їх вимагають;
- рекомендації, портфоліо чи додаткову форму для окремих програм;
- фінансові документи після або під час розгляду — залежно від країни й закладу.
Звірте пакет із нашим переліком документів для вступу за кордон. Якщо потрібна рекомендація, використовуйте не універсальний шаблон, а вимоги конкретної програми та поради зі статті про рекомендаційний лист для вступу.
Фінансування й віза залишаються окремими етапами
Позитивне рішення університету не гарантує студентську візу й не доводить, що маршрут фінансово посильний. Потрібно врахувати плату за навчання, обов’язкові збори, житло, страхування, дорогу та суму, яку треба показати у фінансових документах.
Наприклад, University of Wyoming просить підтвердження фінансової підтримки, а Boise State University після зарахування вимагає документи про кошти для початку візового процесу. Тому університет із високою ймовірністю вступу не є безпечним варіантом, якщо бюджет тримається лише на непідтвердженій стипендії або майбутній підробіток має покрити основну частину витрат.
Як скласти збалансований список університетів
Реалістичний список університетів не складається лише з найвищих відсотків. Розділіть варіанти на три групи:
| Група | Що означає | Як перевіряти |
|---|---|---|
| Амбітні | Ваш профіль близький до вимог, але конкурс або програма вибіркові | Сильна відповідність предметів, есе, портфоліо, додаткові критерії |
| Реалістичні | Академічні та мовні показники впевнено відповідають опублікованим умовам | Окрема міжнародна статистика, програма, строки, бюджет |
| Безпечніші | Ви перевищуєте базові вимоги й маєте фінансово реалістичний маршрут | Не лише високий показник, а й відповідні документи, вартість і віза |
У кожній групі достатньо двох-трьох продуманих варіантів. Не додавайте університет лише тому, що він часто зустрічається у списках «легкого вступу». Перевірте акредитацію, якість програми, місто, підтримку іноземних студентів, житло та повну вартість.
Як GUGA Education допомагає підвищити шанси на вступ
Досвід супроводу понад 3 000 студентів показує: найчастіше результат покращує не спроба знайти «гарантований» університет, а точна відповідність між профілем вступника, програмою, документами, строками й бюджетом. GUGA Education допомагає перевірити атестат і попередню освіту, підібрати реалістичні програми, розділити список на амбітні та безпечніші варіанти, підготувати пакет документів і не пропустити вимоги конкретного факультету.
Ця допомога природно охоплює весь маршрут: від вибору закладу й підготовки заявки до фінансових доказів, житла та візового етапу. Якщо ви хочете зрозуміти, які університети відповідають саме вашим оцінкам і цілям, почніть зі сторінки вступу до закордонного університету або обговоріть свій профіль із консультантом GUGA. Ми не обіцяємо зарахування, але можемо професійно зменшити ризик випадкового вибору й слабкої заявки.
Офіційні джерела
- Common Data Set Initiative: стандарт і визначення даних
- University of Kansas: офіційний звіт 2025/26
- University of Kansas: міжнародні академічні вимоги
- University of Kansas: додаткові вимоги програм
- University of Wyoming: офіційний звіт 2025/26
- University of Wyoming: міжнародний вступ на перший курс
- Boise State University: офіційний звіт 2025/26
- Boise State University: міжнародний вступ
- University of Toledo: офіційний звіт 2025/26
- University of Toledo: міжнародні вимоги
- Cameron University: офіційний звіт 2025/26
- Kansas State University: офіційний звіт 2025/26
- University of Nebraska–Lincoln: міжнародні й загальні дані
- University of Oklahoma: офіційний звіт 2025/26
- University of Nevada, Reno: офіційний набір даних
- Colorado State University: офіційний звіт 2025/26
- UCAS: як читати історичні дані про вступ
Поширені запитання
Які університети мають найвищу ймовірність вступу для іноземних студентів?
Серед перевірених прикладів високі окремі міжнародні показники мали University of Kansas, University of Wyoming, Boise State University та University of Toledo. Але особистий результат залежить від програми, оцінок, предметів, мови й повноти документів.
Чи існують університети з гарантованим вступом?
Деякі заклади мають гарантовані академічні правила для вступників, які виконали визначені умови, але це не універсальна гарантія для кожної програми й кожного іноземного документа. Окремий факультет, мовна вимога, фінансові документи або строк можуть змінити результат.
Чи означає показник 90%, що мене майже напевно зарахують?
Ні. Це історична частка позитивних рішень у конкретній групі, а не персональний прогноз. Ваш профіль може бути сильнішим або слабшим за профілі попередніх вступників, а правила й конкурс у 2027 році можуть змінитися.
Куди можна вступити за кордон із невисоким середнім балом?
Вступ за кордон з невисоким середнім балом можливий через університети з індивідуальним розглядом, підготовчими маршрутами або нижчим опублікованим мінімумом, але не обмежуйтеся загальною статистикою. Перевірте, чи підходить ваш атестат, предмети, мова й бюджет конкретній програмі.
Чому міжнародний показник може бути нижчим за загальний?
На нього впливають інша структура заявок, перевірка іноземних документів, мовні умови, доступ до фінансування та кількість місць. Офіційні дані Kansas State University показують, що загальний і міжнародний результати можуть різнитися більш ніж удвічі.
Чи можна вступити без IELTS до університету з високим відсотком прийому?
Іноді так, якщо заклад приймає інший мовний іспит, попередню освіту англійською або пропонує підготовчий маршрут. Це потрібно перевіряти на офіційній сторінці, адже програма може мати вищі вимоги за університетський мінімум.
Які спеціальності складніші для вступу навіть у доступному університеті?
Найчастіше окремий конкурсний відбір мають медицина, сестринська справа, архітектура, дизайн, мистецтво, музика та частина інженерних програм. Вони можуть вимагати додаткові предмети, портфоліо, прослуховування або вищий середній бал.
Скільки університетів варто додати до списку?
Зазвичай достатньо шести-дев’яти добре перевірених варіантів: по два-три амбітні, реалістичні й безпечніші. Якість відповідності важливіша за довгий список випадкових назв.
Чи впливає висока ймовірність вступу на якість диплома?
Не обов’язково. Відсоток прийому описує процес вступу, а не автоматично якість викладання чи визнання диплома. Окремо перевірте офіційний статус університету, акредитацію програми, результати випускників і професійне визнання.
Як підвищити шанси на вступ у 2027 році?
Почніть завчасно, оберіть програму під свій академічний профіль, перевірте кожен документ, складіть збалансований список, не пропустіть мовні й факультетські вимоги та залиште час на виправлення неповної заявки. Професійна перевірка маршруту допомагає знайти слабкі місця до подання.




