DUOLINGO ENGLISH TEST · УНІВЕРСИТЕТИ · 2027
Які університети приймають Duolingo English Test у 2027 році
Перевірені мовні вимоги за програмами, рівнями й наборами — без універсальних обіцянок
Перевірка на рівні конкретної програми: набір, загальний бал, окремі показники, офіційне надсилання результату та візові застереження — без універсальних обіцянок.

Duolingo English Test часто обирають через простий онлайн-формат і швидкий результат. Але для вступника найважливіше питання звучить не «чи приймає університет Duolingo взагалі?», а значно точніше: чи приймуть цей результат саме для моєї програми, на моєму рівні навчання і для мого набору 2027 року — та який загальний бал і які показники за окремими навичками мені потрібні?
Ця різниця принципова. Один університет може приймати DET на бакалаврат, але не на магістратуру. Інший — лише на підготовчу програму або інтегрований підготовчий рік. Третій називає 130 конкурентним орієнтиром, а не формальним мінімумом. У четвертому центральний відділ вступу на післядипломні програми рекомендує певний бал, проте остаточне рішення залишає департаментам.
Нижче — не рекламний перелік і не обіцянка «один тест для всіх». Це редакційна перевірка офіційних правил із чітко окресленими межами. Вимоги й посилання звірено 22 серпня 2026 року. Там, де університет ще не опублікував окрему вимогу на 2027 рік, ми прямо це зазначаємо.
Коротка відповідь
Так, Duolingo English Test приймає багато закладів у США, Канаді, Великій Британії, Ірландії, Австралії, Новій Зеландії та Європі. За даними самого DET, тест визнають понад 6 500 програм — саме програм, а не «6 500 університетів». Водночас прийняття може відрізнятися за програмою, факультетом, рівнем і роком вступу; для остаточної перевірки Duolingo радить користуватися актуальним каталогом закладів і сторінкою конкретної програми. Офіційне пояснення DET про масштаб визнання не замінює правил вступу конкретної програми.
У нашій матриці лише University of Illinois Chicago прямо пише, що приймає DET для заяв на бакалаврат, починаючи з осіннього набору 2027 року (Fall 2027+). Сторінка Georgetown University in Qatar описує правила для вступників осіннього набору 2027 року й називає 130+ типовим результатом найконкурентніших кандидатів, але не встановлює формального мінімуму. Усі інші наведені пороги опубліковані станом на 22.08.2026; деякі прямо стосуються лише 2026 або 2026–27 року, тому перед поданням у 2027 році їх треба перевірити ще раз.
Якщо ви складаєте короткий список і не хочете загубитися між загальноуніверситетськими, факультетськими та програмними вимогами, GUGA може перевірити не просто назву закладу, а весь ланцюжок: програма → набір → рівень → загальний бал → окремі навички → спосіб надсилання → придатність результату для візи.
DET у цифрах: що варто знати до вибору університетів
| Параметр | Чинне правило | Чому це важливо |
|---|---|---|
| Масштаб визнання | 6 500+ програм | Це не кількість університетів і не гарантія для кожної програми. |
| Шкала | 10–160 балів | Університет може вимагати і загальний бал, і окремі бали за навички. |
| Стандартний термін результату | До 2 днів | Не плануйте тест впритул до кінцевого строку подання: потрібен час і на можливе повторне складання, і на перевірку результату. |
| Строк дії | 2 роки від дати тесту | Заклад може вимагати, щоб результат був чинним на дату подання, зарахування або початку навчання. |
| Надсилання | До 40 закладів за замовчуванням | Для більшої кількості треба звернутися до підтримки, але схвалення не гарантоване. Обирайте точну назву закладу або підрозділу в обліковому записі DET. |
Шкалу DET також зіставлено з CEFR. Це корисний орієнтир для розуміння рівня англійської, але не таблиця автоматичного вступу: університет установлює власні вимоги.
| Рівень CEFR | Діапазон DET |
|---|---|
| B1 | 60–95 |
| B2 | 100–125 |
| C1 | 130–150 |
| C2 | 155–160 |
Джерело: офіційне зіставлення DET із CEFR.
Що насправді означає «університет приймає Duolingo»
Фраза звучить як загальне правило, але майже ніколи ним не є. Перевіряти треба не логотип університету, а конкретну заявку.
У ній мають збігтися щонайменше сім параметрів:
- Заклад і кампус. Georgetown у Вашингтоні та Georgetown University in Qatar — не взаємозамінні маршрути вступу.
- Рівень. Бакалаврат, навчальні або дослідницькі програми післядипломного рівня, докторантура й підготовчі програми можуть мати різні правила.
- Програма або факультет. B.Com у McGill має інший поріг DET, ніж більшість інших бакалаврських програм; у MIT рішення контролюють департаменти.
- Набір. Правила для вересня 2026 року не доводять, що тест прийматимуть у вересні 2027-го.
- Тип результату. Одні заклади дивляться на окремі навички (individual skills) Reading, Writing, Listening, Speaking; інші — на комбіновані показники (integrated subscores) Literacy, Comprehension, Conversation, Production.
- Формулювання вимоги. Формальний мінімум, очікуваний, конкурентний і рекомендований бали — різні поняття, а не синоніми.
- Спосіб подання. Бала, який вступник указав самостійно, може вистачити для первинного розгляду, але після пропозиції про зарахування часто потрібне офіційне надсилання з облікового запису DET.
Саме тому сторінка-агрегатор або стара добірка в соцмережах може бути лише початком пошуку. Остаточний доказ — актуальна сторінка вашої програми про вступ, умови, викладені в пропозиції про зарахування, і, якщо формулювання неповне, письмова відповідь приймальної комісії.
Якщо ви ще тільки порівнюєте різні способи підтвердження англійської, окремо прочитайте наш матеріал про навчання за кордоном без IELTS. У цій статті ми зосереджуємося саме на прийнятті Duolingo English Test конкретними програмами.
Університети та програми, які приймають DET: перевірена матриця
Матриця нижче навмисно не є вичерпною. Вона показує різні типи правил і допомагає правильно читати офіційні формулювання. Бал із таблиці не варто переносити на інший факультет, рівень чи програму, кампус або набір.
США
| Заклад і точні межі правила | Вимога DET | Статус для 2027 | Офіційне джерело |
|---|---|---|---|
| University of Illinois Chicago — вступники на перший курс бакалаврату або за переведенням, яким потрібно підтвердити знання англійської | Загальний бал 120; усі 4 окремі навички — Listening, Reading, Writing, Speaking — не нижче 115. Окремі коледжі можуть установлювати вищі вимоги. | Підтверджено для осіннього набору 2027 року й наступних (Fall 2027+). DET приймають лише починаючи з цього набору. | UIC International Requirements |
| Georgetown University in Qatar — вступники на бакалаврат | Формального мінімуму немає; у найконкурентніших кандидатів результат DET зазвичай становить 130+. Тест на знання англійської залишається обов’язковим, якщо вступника не звільнено від цієї вимоги. | Сторінка правил для осіннього набору 2027 року. Це конкурентний орієнтир, а не новий формальний мінімум DET; лише UIC у цій матриці прямо підтверджує правило «приймається з Fall 2027+». | GU-Q Test Flexible Policy |
| Cornell University — вступники на бакалаврат, які мають підтвердити знання англійської | 130 — мінімальний конкурентний бал (minimum competitive score). У формулюванні Cornell це конкурентний поріг, а не обіцянка зарахування. | Чинні правила станом на 22.08.2026 — повторно перевірити для 2027. | Cornell Undergraduate Admissions |
| Yale College — вступники на перший курс і за переведенням, яким потрібно підтвердити знання англійської | Найконкурентніші кандидати мають щонайменше 120. Це орієнтир, а не оприлюднений формальний мінімум. | Чинні правила станом на 22.08.2026 — повторно перевірити для 2027. | Yale Standardized Testing |
| Brown University — вступ іноземних студентів на бакалаврат | У більшості випадків очікуваний мінімум — 130. Brown формулює це як бал, якого очікують у більшості випадків. | Чинні правила станом на 22.08.2026 — повторно перевірити для 2027. | Brown English Proficiency |
| Duke University — вступники на бакалаврат | Тест на знання англійської рекомендують, але не вимагають; якщо кандидат подає DET, очікуваний бал — 130. | Чинні правила станом на 22.08.2026 — повторно перевірити для 2027. | Duke Undergraduate Admissions |
| University of Denver — іноземні вступники на бакалаврат | Конкурентний загальний бал — 115; Literacy і Comprehension — не нижче 105; Conversation і Production — не нижче 115. Усі пороги треба виконати за одне складання тесту. | Чинні правила станом на 22.08.2026 — повторно перевірити для 2027. | Denver English Proficiency |
| Massachusetts Institute of Technology — центральний відділ вступу на післядипломні програми | GradAdmissions рекомендує щонайменше 135. Це не гарантований мінімум для всього інституту: департаменти мають власні правила, і їхні вимоги мають пріоритет; DET приймають не всі програми цього рівня. | Чинні правила станом на 22.08.2026 — повторно перевірити для 2027. | MIT Graduate DET Requirements |
Канада
| Заклад і точні межі правила | Вимога DET | Статус для 2027 | Офіційне джерело |
|---|---|---|---|
| University of Toronto — вступники на бакалаврат, на яких поширюється вимога щодо володіння англійською (English facility requirement) | Загальний бал 120 і 120 за Production. | Чинні правила станом на 22.08.2026 — повторно перевірити для 2027. | University of Toronto English Requirements |
| University of British Columbia, Vancouver — стандарт володіння англійською для вступу на бакалаврат | Загальний бал 125; Reading 115; Listening 115; Writing 120; Speaking 120. Усі пороги треба виконати за одне складання тесту. | Чинні правила станом на 22.08.2026 — повторно перевірити для 2027. | UBC English Language Competency |
| McGill University — бакалаврат | 125 для більшості програм; 130 для B.Ed. (TESL) і B.Com. На цій сторінці окремого числового порога за показниками DET не зазначено. | Чинні правила станом на 22.08.2026 — повторно перевірити для 2027. | McGill English Proficiency |
| University of Waterloo — прямий вступ на бакалаврську програму | Загальний бал 120; Literacy 125 і Production 125. Результат без окремих показників не приймають. | Чинні правила станом на 22.08.2026 — повторно перевірити для 2027. | Waterloo English Requirements |
| University of Saskatchewan — бакалаврат; правило чинне з 1 січня 2026 року | Загальний бал 120; Literacy, Conversation, Comprehension і Production — по 100. Усі результати мають бути з одного складання тесту. | Чинні правила станом на 22.08.2026 — повторно перевірити для 2027. | Saskatchewan English Proficiency |
Велика Британія
| Заклад і точні межі правила | Вимога DET | Статус для 2027 | Офіційне джерело |
|---|---|---|---|
| Imperial College London — програми бакалаврату й післядипломного рівня, яким присвоєно рівень англійської Standard або Higher | Standard: загальний бал 115 і не нижче 105 за кожним комбінованим показником. Higher: загальний бал 125 і не нижче 115 за кожним комбінованим показником. | Чинні правила станом на 22.08.2026 — повторно перевірити для 2027. | Imperial English Language Requirements |
| University of Southampton — програми, яким присвоєно категорію English Language Band | Для категорій C–E — загальний бал 120; для категорій G–I — 130. Для категорій A, B та F DET позначено як «не застосовується» (not applicable). Мінімальні бали за Listening, Reading, Writing і Speaking різняться залежно від категорії, тому одного загального бала недостатньо. | Таблиця стосується вступу у 2026/27 році — не переносити автоматично на пізніший набір 2027 року. Потрібно перевірити оновлену таблицю та сторінку програми. | Southampton: усі мовні категорії для вступу 2026/27 (PDF) |
| University of Birmingham — лише чотирирічна Bachelor’s Degree with Integrated Foundation Year | Для більшості маршрутів підготовки й переходу на основну програму: мінімум 105 за всіма навичками. Для переходу на Law або English Literature: загальний бал 115 і не нижче 105 за кожну навичку. Це не загальноуніверситетське правило прямого вступу. | Є лише підтвердження для вступу у 2026 році — НЕ доказ для 2027. Правила потрібно перевірити заново для наступного набору. | Birmingham International Entry Requirements |
| University of Warwick — категорії вимог до англійської для бакалаврату | Band A: загальний бал 110 / 100 за кожним компонентом; Band B: 120 / 110; Band C: 130 / 120. Приймають результати з окремими показниками Reading, Writing, Speaking, Listening. | Лише вступ у вересні 2026 року — НЕ доказ для 2027. Правила потрібно перевірити заново для наступного набору. | Warwick Undergraduate English Requirements |
Ірландія
| Заклад і точні межі правила | Вимога DET | Статус для 2027 | Офіційне джерело |
|---|---|---|---|
| Trinity College Dublin — програми бакалаврату й післядипломного рівня з Band B Standard або Band C Higher Entry | Standard: загальний бал 120 / 100 за кожним комбінованим показником. Higher: 130 / 110 за кожним комбінованим показником. Точну категорію визначає сторінка програми. | Чинні правила станом на 22.08.2026 — повторно перевірити для 2027. | Trinity English Language Requirements |
| University College Cork — повна бакалаврська програма | Для більшості напрямів Arts, Business and Law, Science/Engineering/Food Science: загальний бал 120 / 110 за кожним окремим розділом. Для College of Medicine and Health, крім Speech and Language Therapy: 120 / 120. Для Speech and Language Therapy: 130 / 120. | Чинні правила станом на 22.08.2026 — повторно перевірити для 2027. | UCC Undergraduate English Requirements |
Австралія та Нова Зеландія
| Заклад і точні межі правила | Вимога DET | Статус для 2027 | Офіційне джерело |
|---|---|---|---|
| University of Western Australia — мінімальний стандарт для бакалаврських і післядипломних програм, що передбачають навчальні курси | Загальний бал 125; Speaking 115; Writing 125; Reading 115; Listening 110. Програми з вищими вимогами або вимогами акредитації можуть мати інші правила. Окремо: прийняття DET університетом не робить його належним доказом для австралійської візи. | Чинні правила станом на 22.08.2026 — повторно перевірити для 2027. | UWA English Requirements |
| Massey University — бакалаврат | Загальний бал 105 і не нижче 95 за кожним компонентом. | Чинні правила станом на 22.08.2026 — повторно перевірити для 2027. | Massey International Entry Requirements |
| Massey University — післядипломні програми нижче рівня докторантури (sub-doctoral) | Загальний бал 120 і не нижче 105 за кожним компонентом. Для докторантури діють окремі вимоги. | Чинні правила станом на 22.08.2026 — повторно перевірити для 2027. | Massey International Entry Requirements |
| University of Waikato — бакалаврат і Graduate Certificate/Graduate Diploma, крім перелічених винятків | Загальний бал 105 і жоден компонент не нижче 95. Окремі професійні кваліфікації мають власні правила. | Чинні правила станом на 22.08.2026 — повторно перевірити для 2027. | Waikato English Language Requirements |
| University of Waikato — післядипломні програми, крім докторських | Загальний бал 120; у загальному переліку DET не поширюється на докторські програми. Для окремих кваліфікацій можуть діяти вищі вимоги. | Чинні правила станом на 22.08.2026 — повторно перевірити для 2027. | Waikato Postgraduate Application |
| University of Otago — стандартний вступ на бакалаврат | Загальний бал 105 і жоден окремий показник не нижче 95. Деякі програми мають вищі вимоги. | Чинні правила станом на 22.08.2026 — повторно перевірити для 2027. | Otago Language Requirements |
| University of Otago — стандартний вступ на післядипломні програми | Загальний бал 120 і жоден окремий показник не нижче 95. Деякі професійні й дослідницькі програми мають вищі або інші вимоги. | Чинні правила станом на 22.08.2026 — повторно перевірити для 2027. | Otago Language Requirements |
Континентальна Європа
| Заклад і точні межі правила | Вимога DET | Статус для 2027 | Офіційне джерело |
|---|---|---|---|
| IE University — вступники на бакалаврат, яким потрібен сертифікат про знання англійської | Мінімум 130. Можливе звільнення від цієї вимоги за визначеними критеріями, але вступна комісія також оцінює англійську під час вступу. | Чинні правила станом на 22.08.2026 — повторно перевірити для 2027. | IE University Freshmen Admissions |
| IE — вступ на офіційні магістерські програми, коли потрібно підтвердити знання англійської | Мінімум 130. Конкретна програма може встановлювати додаткові умови. | Офіційні правила 2026–27 — повторно перевірити для наступного вступного циклу. | IE University Master Admissions Policy 2026–2027 (PDF) |
| Bocconi University — підтвердження рівня англійської під час зарахування на англомовні програми бакалаврату та права (Bachelor/Law programs) | DET 110 як підтвердження рівня B2 з англійської під час зарахування. Це не вступний тест і не загальний прохідний бал. | Чинні правила станом на 22.08.2026 — повторно перевірити для 2027. | Bocconi English Certificates for Enrollment |
| Sciences Po — учасники програми обміну, а не вступ на повну освітню програму | DET 130 як прийнятний доказ англійської для студентів за програмою обміну, які мають подати мовний тест і не звільнені від цієї вимоги. | Чинні правила станом на 22.08.2026 — повторно перевірити для 2027. | Sciences Po Exchange Language Requirements |
Як читати загальний бал, окремі навички та комбіновані показники
Результат DET — не одна цифра у вакуумі. Офіційний звіт про результати містить загальний бал за шкалою 10–160 і деталізацію навичок. Університет може працювати з двома різними наборами показників.
Окремі показники:
- Reading;
- Writing;
- Listening;
- Speaking.
Комбіновані показники:
- Literacy — поєднує читання і письмо;
- Comprehension — читання і аудіювання;
- Conversation — аудіювання і говоріння;
- Production — письмо і говоріння.
Це пояснює, чому два кандидати із загальним балом 120 можуть отримати різні рішення щодо вступу. Наприклад, Toronto вимагає 120 загалом і 120 за Production. Waterloo — 120 загалом, але 125 за Literacy та Production. UBC перевіряє окремі показники Reading, Listening, Writing і Speaking. Imperial, навпаки, прямо посилається на комбіновані показники.
Практичне правило просте: вимогу виконано лише тоді, коли виконано кожну названу цифру. Якщо загальний бал достатній, а один обов’язковий показник нижчий, вважати мовну умову виконаною не можна.
Так само не слід підміняти одне формулювання іншим:
- minimum — формальна нижня межа для розгляду або виконання умови;
- expected — рівень, якого заклад очікує в більшості випадків;
- competitive — орієнтир для сильних кандидатів, але не гарантія;
- recommended — рекомендація, яку конкретний департамент може змінити;
- no formal minimum — університет усе одно оцінює результат, просто не публікує прохідної межі.
Офіційне пояснення структури балів і типів показників: How is the Duolingo English Test scored?.
Бакалаврат, магістратура та підготовчі програми: три різні перевірки
Бакалаврат
Для заяв на бакалаврат мовну вимогу часто розміщують на центральній сторінці про вступ, але винятки можуть діяти на рівні коледжу або програми. У McGill загальний поріг 125 не поширюється на B.Ed. (TESL) і B.Com, де опубліковано 130. У UCC програми у сфері охорони здоров’я мають вищі вимоги до окремих показників. Тому після центральної сторінки відкрийте сторінку самої програми.
Для США паралельно перевірте, чи тест на знання англійської є обов’язковим, рекомендованим або за певних умов від нього звільняють. Duke, наприклад, рекомендує тест, але не вимагає його від усіх; Cornell вимагає підтвердження від визначеної категорії вступників і називає 130 мінімальним конкурентним балом. Якщо подаєтеся через Common App, корисно окремо звірити процес вступу через Common Application, але мовні вимоги конкретного університету все одно мають пріоритет.
Магістратура й дослідницькі програми
На післядипломному рівні правила частіше децентралізовані. Центральна сторінка може дати базовий орієнтир, а факультет, школа або департамент — установити вищий, не приймати DET чи вимагати додаткове підтвердження.
MIT — показовий приклад: центральний відділ GradAdmissions рекомендує 135, але мінімум, установлений департаментом, має пріоритет. Тому фраза «MIT приймає 135» неточна. Правильне формулювання: «центральний відділ вступу на післядипломні програми описує DET і рекомендує 135, але прийняття тесту та мінімальний бал треба підтвердити на сторінці конкретного департаменту».
Для дослідницьких магістерських і докторських програм перевіряйте також правила школи післядипломної освіти, факультету, організації, що надає фінансування, та, за потреби, вимоги до роботи асистентом викладача. Мовний результат для вступу не завжди автоматично відповідає вимозі для викладання.
Підготовчі програми й інтегрований підготовчий рік
Підготовча програма — це окремий маршрут, а не доказ можливості прямого вступу. Birmingham опублікував вимоги DET на 2026 рік лише для чотирирічної бакалаврської програми з інтегрованим підготовчим роком. Це не означає, що тест приймають для прямого вступу на всі бакалаврські або післядипломні програми. Якщо програма вимагає підготовчого року, з’ясуйте:
- чи вказано в пропозиції про зарахування перехід саме на потрібну основну програму;
- які умови переходу діють після підготовчого року;
- чи буде один CAS або окремі етапи;
- чи приймається цей тест для візового процесу;
- чи не має основна професійна програма, до якої веде підготовчий рік, додаткових мовних вимог.
Ця сама логіка стосується умовного зарахування (conditional admission), перехідної програми (bridge program) і передсесійного курсу англійської (pre-sessional English). Назва університету може бути тією самою, але маршрут вступу — іншим.
Алгоритм перевірки програми на 2027 рік
Надійна перевірка не обмежується однією вкладкою: це послідовність дій.
1. Зафіксуйте точну програму
Запишіть повну назву програми, кампус, факультет, рівень і дату початку навчання. Не «Computer Science у Канаді», а, наприклад, «BSc Computer Science, Vancouver campus, September 2027».
2. Відкрийте сторінку програми, а не лише загальну сторінку університету
Знайдіть блок Entry requirements / English language requirements / International applicants. Якщо сторінка програми посилається на певну категорію вимог або загальні правила університету, відкрийте і їх.
3. Перевірте, чи DET названо прямо
Відсутність заборони не означає прийняття. Потрібне пряме згадування Duolingo English Test або письмове підтвердження приймальної комісії.
4. Прочитайте, на кого саме поширюється правило
З’ясуйте, чи правило стосується бакалаврату, навчальних або дослідницьких програм післядипломного рівня, обміну, підготовчого року або лише певного факультету чи школи. Особливо уважно перевіряйте медицину, право, педагогіку, сестринську справу, логопедію та інші регульовані спеціальності.
5. Перепишіть усі цифри без скорочень
Створіть один рядок у власній таблиці:
загальний бал — тип показників — мінімум за кожним — одне складання — строк дії — дата перевірки.
Не записуйте просто «DET 120», якщо сторінка додає Production 125 або 115 за кожну окрему навичку.
6. Відрізніть формальний мінімум від орієнтира
Випишіть точне формулювання університету: формальний мінімум, очікуваний, конкурентний, рекомендований бал або відсутність формального мінімуму. Це впливає на рішення про повторне складання й на те, як оцінювати шанси.
7. Перевірте набір і дату оновлення
Шукайте 2027, 2027/28, Fall 2027, September 2027 або формулювання для вашого вступного циклу. Якщо сторінка, як-от сторінка Warwick для бакалаврату, говорить лише про 2026 рік, не переносіть правило на наступний набір.
8. З’ясуйте спосіб офіційного надсилання
Перевірте точну назву одержувача в обліковому записі DET, чи дозволено самостійно вказати бал на етапі первинного розгляду й коли потрібен офіційно підтверджений результат. Окремий кампус або школа післядипломної освіти може бути окремим одержувачем у системі.
9. Окремо перевірте візові правила
Прийняття результату університетом і його придатність для імміграційного процесу — різні речі. Для Австралії це критично; для Великої Британії важливо, як заклад-спонсор підтвердить знання англійської в CAS.
10. Якщо лишилася неоднозначність — напишіть приймальній комісії
Надішліть, наприклад, такий конкретний запит англійською:
I am applying to [exact programme] for [exact intake]. Does the programme accept the Duolingo English Test for admission? If yes, what overall and individual or integrated subscores are required, and must the result remain valid at application, offer acceptance or enrolment?
Збережіть відповідь разом із посиланням на сторінку й датою перевірки. Це значно надійніше, ніж усне «так» на вебінарі без згадки програми.
У GUGA ми застосовуємо цей алгоритм до кожної позиції в короткому списку й звіряємо його з вимогами для вступу за кордон у 2026–2027 роках та переліком документів для вступу. Так мовний тест стає частиною цілісного плану подання, а не окремою цифрою, відірваною від кінцевих строків.
Вступ і студентська віза — не одна перевірка
Університет відповідає на питання: «Чи достатньо цього результату, щоб виконати мовну умову вступу?» Імміграційний орган відповідає на інше: «Який доказ знання англійської приймають для цієї категорії візи?» Відповіді можуть не збігатися.
Австралія
UWA приймає DET як підтвердження свого мінімального стандарту володіння англійською (English Language Competence) для частини бакалаврських і післядипломних програм, що передбачають навчальні курси. Але Australian Department of Home Affairs вимагає, щоб тест з англійської для відповідних візових заяв складали у спеціально захищеному центрі тестування (secure test centre), і прямо не приймає тести, проведені повністю онлайн, із дистанційним наглядом або вдома. DET є онлайн-тестом, тому прийняття результату UWA не робить його належним візовим доказом. Перевіряйте вимоги до своєї підкатегорії візи на офіційній сторінці Australian Home Affairs.
Велика Британія
DET не входить до переліку організацій, уповноважених проводити SELT. Водночас для навчання за програмою, що веде до здобуття університетського ступеня, заклад вищої освіти (Higher Education Provider) може сам оцінити англійську на рівні, еквівалентному CEFR B2, і використати інший тест; заклад-спонсор має коректно відобразити спосіб підтвердження під час оформлення CAS. Тому не робіть висновку лише з того, що Imperial, Southampton або інший університет приймає DET для вступу. Попросіть заклад підтвердити, як саме виконання мовної умови буде зафіксовано для вашої Student visa. Офіційні правила: Student visa — Knowledge of English і перелік затверджених SELT.
Ірландія
Ірландські імміграційні правила містять окрему таблицю вимог до англійської для навчальних віз. Вона не замінює вищого вступного порога університету. Якщо конкретна програма Trinity або UCC вимагає 120 чи 130, нижча візова межа не знижує вимогу програми; і навпаки, пропозиція про зарахування не звільняє від перевірки візових доказів. Звіряйте чинну редакцію на сайті Irish Immigration Service Delivery.
Як і коли надсилати результати
За стандартною процедурою результат DET надходить упродовж двох днів. Проте «отримати результат» і «виконати умову університету» — не одна дата. Закладу може знадобитися час на електронне зіставлення даних, перевірку й оновлення кабінету вступника.
Плануйте у зворотному напрямку від кінцевого строку:
- знайдіть останню дату прийняття підтвердження знання англійської;
- додайте час на отримання результату;
- залиште запас на повторне складання, якщо загальний бал або один із окремих показників виявиться нижчим;
- додайте час на офіційне надсилання та відображення в кабінеті вступника;
- перевірте, чи результат має бути чинним лише на дату подання або також на дату початку навчання.
Надсилайте результат через обліковий запис DET, обравши точну назву закладу. За замовчуванням результат можна надіслати до 40 закладів. Якщо одержувачів більше, зверніться до підтримки DET, але врахуйте: дозвіл на додаткові надсилання не гарантований. Тому не додавайте неперевірені програми до обмеженого переліку одержувачів.
PDF або скриншот може допомогти приймальній комісії знайти ваш результат, але не замінює його офіційного надсилання. Duolingo прямо пояснює, що не видає офіційного сертифіката у форматі PDF; підтверджені результати надсилають через платформу. Дивіться офіційне роз’яснення про PDF.
Типові помилки вступників
1. Вважати, що університет прийматиме DET завжди
Правило може діяти лише для окремої програми й змінитися між вступними циклами. Позначка в каталозі DET — привід перевірити вимогу, а не остаточний доказ.
2. Плутати 6 500+ програм із 6 500 університетами
Ця цифра стосується програм, а не університетів. Вона не показує, скільки саме повних освітніх програм буде доступно вам у 2027 році.
3. Дивитися лише на загальний бал
Загальний бал 120 не допоможе, якщо Toronto вимагає 120 за Production, Waterloo — 125 за Literacy і Production, а UIC — 115 за всі окремі навички.
4. Плутати окремі й комбіновані показники
Production — не те саме, що Writing; Literacy — не те саме, що Reading. Читайте назву показника дослівно.
5. Називати конкурентний бал формальним мінімумом
Cornell пише про мінімальний конкурентний бал, Yale — про найконкурентніших кандидатів, Duke — про очікуваний бал, MIT — про рекомендований. Ці нюанси важливі для чесної оцінки шансів.
6. Переносити правило для бакалаврату на магістратуру або PhD
Особливо небезпечно це в децентралізованих системах вступу на післядипломні програми, де департамент установлює власний поріг або не приймає DET.
7. Плутати прямий вступ із підготовчою програмою
Birmingham у нашій матриці — приклад саме Integrated Foundation Year, а не загальноуніверситетського правила прямого вступу.
8. Використовувати правила іншого року
Warwick прямо обмежує правило DET для бакалаврату вступом у вересні 2026 року. Це не доказ для вересня 2027-го.
9. Вважати пропозицію про зарахування достатнім доказом для візи
Для Австралії онлайн-тест DET окремо не приймають як візовий доказ. У Великій Британії треба з’ясувати, на якій підставі заклад-спонсор підтверджує знання англійської.
10. Складати тест впритул до кінцевого строку
Два дні на результат — не весь строк вступного процесу. Один слабкий показник може вимагати повторного складання.
11. Надсилати лише неофіційний файл
Якщо університет просить офіційний результат, скриншот або вкладений PDF не замінює надсилання через платформу DET.
12. Не перевіряти строк дії на потрібну дату
Два роки рахуються від дати тесту. Правила закладу визначають, на якому етапі результат має залишатися чинним.
Часті запитання
1. Чи всі університети зі списку DET прийматимуть тест у 2027 році?
Ні. Каталог показує визнання, але не гарантує незмінності правил для конкретної програми й набору. Для 2027 року потрібно повторно перевірити сторінку програми. У цій матриці UIC — єдиний рядок із прямим формулюванням про прийняття DET з осіннього набору 2027 року (Fall 2027+).
2. Чи правда, що DET приймають понад 6 500 університетів?
Ні, це неточне перефразування. Офіційне число стосується понад 6 500 програм, а не університетів. Один заклад може мати кілька програм, а прийняття тесту — поширюватися не на всі з них.
3. Який бал DET потрібен для вступу в університет у 2027 році?
Універсальної цифри немає. У перевірених прикладах загальний бал починається від 105 для окремих бакалаврських або підготовчих маршрутів і доходить до 130 для частини програм із конкурентним орієнтиром або підвищеними вимогами. Завжди перевіряйте окремі показники.
4. Чи достатньо DET 120?
Для деяких програм — так, якщо виконані додаткові вимоги до окремих показників. Для інших — ні: UBC вимагає загального бала 125, IE — 130, а деякі департаменти можуть не приймати DET взагалі.
5. Чи гарантує DET 130 вступ?
Ні. Мовний результат лише підтверджує або допомагає виконати мовну вимогу. Решту складників — успішність, обов’язкові предмети, есе, рекомендації, портфоліо, співбесіду й фінансування — оцінюють окремо, як і загальну конкурентність заявки.
6. Що означає «конкурентний бал 130», якщо формального мінімуму немає?
Це орієнтир для сильних кандидатів, а не автоматична прохідна межа. Georgetown University in Qatar прямо не встановлює формального мінімуму, але називає 130+ типовим результатом найконкурентніших вступників.
7. Чи 120 у Yale є мінімальним балом?
Yale формулює інакше: найконкурентніші кандидати мають результат DET щонайменше 120. Називати це оприлюдненим формальним мінімумом було б неточно.
8. Чи однакові вимоги для бакалаврату й магістратури?
Ні. Massey встановлює 105/95 для бакалаврату й 120/105 для післядипломних програм нижче рівня докторантури. У MIT центральна рекомендація для післядипломного рівня підпорядковується правилам департаменту. Кожен рівень треба перевіряти окремо.
9. Чим окремі показники відрізняються від комбінованих?
Окремі показники — Reading, Writing, Listening, Speaking. Комбіновані — Literacy, Comprehension, Conversation, Production, кожен із яких поєднує дві навички. Університет може вимагати один із цих наборів, тому назви не можна взаємозамінювати.
10. Якщо загальний бал достатній, але один показник нижчий, чи можна податися?
Технічно подати заяву інколи можна, але мовна умова не вважається виконаною, якщо сторінка встановлює мінімум для цього показника. Можливість умовного вступу залежить від конкретної програми.
11. За скільки часу приходить результат DET?
Стандартно — упродовж двох днів. Для вступної стратегії все одно залишайте запас на повторне складання, офіційне надсилання та перевірку результату в кабінеті вступника.
12. Скільки діє результат і скільком університетам його можна надіслати?
Результат діє два роки від дати тесту. За замовчуванням його можна надіслати до 40 закладів; якщо потрібно більше, слід звернутися до підтримки DET, але додаткові надсилання не гарантовані. Перевіряйте, на яку саме дату університет вимагає чинний результат.
13. Чи достатньо DET для студентської візи в Австралію?
Ні. Australian Home Affairs не приймає як візовий доказ тести, проведені повністю онлайн або вдома. Університет може прийняти DET для вступу, але для візи знадобиться доказ, що відповідає окремим державним правилам.
14. Чи можна використати DET для Student visa у Великій Британії?
DET не є затвердженим SELT. Однак для навчання за програмою, що веде до здобуття університетського ступеня, заклад може сам оцінити англійську іншим способом на рівні CEFR B2. Попросіть заклад-спонсор письмово підтвердити, як він зафіксує виконання мовної вимоги під час оформлення CAS.
15. Як перевірити, що університет отримав офіційний результат?
Надішліть результат через обліковий запис DET, обравши точну назву одержувача, а потім перевірте статус документів у заяві або кабінеті вступника. Якщо статус не оновився у вказаний університетом строк, напишіть приймальній комісії, додавши ідентифікатор вступника, дату тесту й дані, за якими можна зіставити запис.
Офіційні джерела
Усі пороги в матриці ведуть безпосередньо на сторінки університетів. Для повторної перевірки перед поданням використовуйте ці першоджерела, а не копії таблиці.
Про DET: масштаб визнання, каталог закладів, які приймають тест, шкала та окремі показники, відповідність рівням CEFR, результат упродовж двох днів, чинність два роки, надсилання до 40 закладів за замовчуванням.
США: UIC, GU-Q, Cornell, Yale, Brown, Duke, Denver, MIT Graduate Admissions.
Канада: Toronto, UBC, McGill, Waterloo, Saskatchewan.
Велика Британія та Ірландія: Imperial, Southampton — таблиця 2026/27 (PDF), Birmingham, Warwick, Trinity College Dublin, UCC.
Австралія, Нова Зеландія та Європа: UWA, Massey, Waikato, Otago, бакалаврат IE University, офіційні правила вступу до магістратури IE 2026–2027 (PDF), Bocconi, обмін у Sciences Po.
Візові правила: Australia Home Affairs, Student visa у Великій Британії, перелік затверджених SELT у Великій Британії, вимоги до англійської для навчальної візи в Ірландії.
Висновок
Duolingo English Test може бути дієвим і практичним інструментом для вступу у 2027 році, але лише якщо точно перевірити, де й на яких умовах його приймають. Назва університету не замінює назви програми; загальний бал не замінює окремих показників; чинне правило не підтверджує вимог майбутнього набору; вступне правило не дорівнює візовому.
Почніть із каталогу закордонних університетів GUGA, сформуйте короткий список програм, а потім перевірте кожну за алгоритмом із цієї статті. Якщо потрібна персональна стратегія — від вибору програм до мовного тесту, кінцевих строків, документів і подання — команда GUGA допоможе побудувати маршрут вступу до закордонного університету та розібрати ваш короткий список під час консультації щодо вступу за кордон.
Головна мета — не просто знайти сторінку, де згадано DET. Мета — мати підтвердження, що ваш результат приймуть для вашої програми, вашого рівня і вашого набору 2027 року.




